Blog

/Blog/
2 09, 2021

Peelingi medyczne

2023-02-12T14:53:31+01:00Bez kategorii|Możliwość komentowania Peelingi medyczne została wyłączona

Starzenie się skóry jest to proces nieunikniony. Skóra twarzy jest nieustannie narażona na zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, dym tytoniowy, zaburzenia hormonalne, złą dietę, stres, czy brak snu to czynniki, które ten proces znacznie przyspieszają. Wieczorny demakijaż i krem nawilżający może okazać się niewystarczający aby niwelować proces starzenia czy działać odmładzająco. W naszym gabinecie w Częstochowie polecamy peelingi medyczne ze względu na swoje szerokie i udowodnione naukowo efekty działania. Zastosowanie odpowiedniej substancji i mocy to warunek konieczny do uzyskania korzystnego efektu terapii. Peelingi medyczne stosuje się w leczeniu trądziku młodzieńczego jak również osób dorosłych, w przebarwieniach i bliznach potrądzikowch. Kwasy medyczne świetnie się sprawdzają w zagęszczaniu skóry, wpływają na syntezę kolagenu, spłycają zmarszczki o łagodnym i średnim nasileniu. Jak również do skóry wrażliwej  skłonnej do zaczerwienienia i grudek w terapii trądziku różowatego.

18 08, 2021

Cynk – istotny dla zdrowia pierwiastek

2023-02-12T14:29:42+01:00Bez kategorii|Możliwość komentowania Cynk – istotny dla zdrowia pierwiastek została wyłączona

Cynk to mikroelement, którego nasz organizm nie potrafi wyprodukować Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu ale należy pamiętać, że zarówno jego niedobór jak i nadmiar może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Cynk wpływa na nasz układ odpornościowy, oczy, mineralizacje kości, regenerację tkanek, włosy, skórę, paznokcie ale również ma wpływ na ciśnienie krwi, serce i stężenie cholesterolu. Jest istotny dla mężczyzn, jego niedobór może mieć wpływa na poziom testosteronu i problemy z płodnością. Gdzie znajdziemy cynk ? Najwięcej jest go w ostrygach ( ale one nie często goszczą na polskich stołach), w mięsie, pestkach dyni, orzechach, rybach, jajkach i kaszy gryczanej. Należy pamiętać, że tylko ok 30 procent cynku z pożywienia wchłania się do organizmu. Objawy niedoboru cynku Wypadanie włosów, problemy skórne, białe plamki na paznokciach, częste infekcje, gorsze widzenie o zmroku, problemy z koncentracją, problemy z płodnością, apatia a nawet depresja. Należy pamiętać, że suplementacja cynku bez kontroli może powodować niedobory żelaza, miedzi, wapnia i fosforu a u kobiet po 60 roku życia może zwiększyć nawet o 70 procent ryzyko zachorowania na nowotwór piersi.

30 07, 2021

Wypadanie włosów w chorobie Hashimoto

2021-09-07T10:57:43+02:00Bez kategorii|Możliwość komentowania Wypadanie włosów w chorobie Hashimoto została wyłączona

ARTYKUŁ NAUKOWY STRESZCZENIE Zaburzenia hormonów tarczycy wiążą się z nieprawidłowościami wzrostu włosów. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo częstym i stresującym problemem współistniejącym u osób z autoimmunologicznym zapaleniem tarczycy typu Hashimoto. Wiąże się to z komplikacjami psychicznymi, które w dużej mierze są bardziej obciążające niż sama choroba. Celem pracy było ukazanie problemu wypadania włosów jako jednego z głównych problemów wśród osób, u których zdiagnozowano chorobę Hashimoto. Trichoskopia pozwala na identyfikację zmian we wczesnej fazie wypadania włosów, a szybka i odpowiednia terapia oparta na współpracy specjalistów endokrynologów z dermatologami i trychologami może zatrzymać proces łysienia... więcej link do pełnej treści artykułu https://www.kosmetologiaestetyczna.com/2020/wypadanie-wlosow-w-chorobie-hashimoto/   link do pełnej treści artykułu https://www.kosmetologiaestetyczna.com/2020/wypadanie-wlosow-w-chorobie-hashimoto/ Żaneta Żak Wydział Nauki o Zdrowiu. Warszawski Uniwersytet Medyczny, ul. Żwirki i Wigury 61, 02-091 Warszawa, Fito-Med, ul. Dekabrystów 41, 42-200 Częstochowa  

13 04, 2021

 Wypadanie włosów po COVID 19 – jak leczyć?

2023-02-12T14:29:42+01:00Bez kategorii|Możliwość komentowania  Wypadanie włosów po COVID 19 – jak leczyć? została wyłączona

Wypadanie włosów po COVID -19 związane jest z łysieniem telogenowym, czyli skróceniem fazy wzrostu włosa, duża część mieszków włosowych przechodzi w fazę spoczynku. Nadmierne wypadanie włosów a nawet łysienie możemy zaobserwować nawet kilka miesięcy po przebytym zakażeniu. Do takich wniosków doszli lekarze z Wuhan. Nadmierne wypadanie włosów obok utraty węchu, smaku i przewlekłego zmęczenia to długoterminowe skutki zakażenia koronawirusem tzw. " długi ogon COVID - 19 ". W naszym gabinecie pomogliśmy już wielu pacjentom borykającym się z " wypadaniem włosów po COVIDZIE " dotyczy to łysienia telogenowego ale również plackowatego. Podczas infekcji koronawirus wywołuje reakcję autoimmunologiczną, która niszczy własne mieszki włosowe. Proces wypadania włosów rozpoczyna się zwykle 2-3 miesiące po wyzdrowieniu ale mamy pacjentów u których rozpoczął się po 6 miesiącach. Łodyga włosa wraz z obumierającą cebulką oddziela się od brodawki włosa i wypada ( to w dużym uproszczeniu) Wypadanie włosów po COVIDZIE jak leczyć ? Najważniejsza jest szybka reakcja pacjenta i zgłoszenie się do specjalisty. Domowe sposoby leczenia nie pomagają. Po COVIDZIE utrata włosów może postępować bardzo szybko. Odpowiednim leczeniem możemy spowolnić proces utraty włosów i przyspieszyć wzrost nowych.

31 01, 2017

ZIMA – TRUDNA PORA ROKU DLA NASZYCH WŁOSÓW

2021-04-13T12:53:28+02:00Bez kategorii|Możliwość komentowania ZIMA – TRUDNA PORA ROKU DLA NASZYCH WŁOSÓW została wyłączona

ZIMA - TRUDNA PORA ROKU DLA NASZYCH WŁOSÓW Mróz, zimny wiatr bardzo szkodzi włosom, które w dużej mierze składają się z wody. Powinniśmy okrywać włosy na całej ich długości, ponieważ woda w nich zawarta zamarza co uszkadza nasze pukle powodując rozdwajanie, przesuszenie i łamliwość. Nie noszenie czapki ma również zły wpływ na skórę głowy, niska temperatura uszkadza mieszki i cebulki. Często powtarzany grzech to mycie głowy rano, suszenie suszarką i wyjście na mróz bez czapki to najszybsza droga do łysiny!!! A jeśli czapka to jaka? Oversize! za duża czapka jest najbezpieczniejsza dla skóry głowy - nie niszczy fryzury, nie przetłuszcza włosów a co najważniejsze nie uciska cieniutkich naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze głowy.  

19 01, 2017

Witamina D

2021-04-13T12:53:49+02:00Bez kategorii|Możliwość komentowania Witamina D została wyłączona

Wypadają Ci włosy? zbadaj poziom vit D. Witamina ta nie powinna kojarzyć się tylko z kroplami dla niemowląt i zapobieganiem krzywicy u dzieci. Udowodniono, że jest związek między niskim jej poziomem a wypadaniem włosów i łysieniem plackowatym. Często wypadanie włosów jest jednym z pierwszych symptomów, że w organizmie zaczyna dziać się coś niepokojącego. Przy suplementacji vit D nie zapominajmy o vit K2MK7 i aby w naszej diecie nie zabrakło tłuszczów, ponieważ są niezbędne do wchłaniania witaminy.

19 01, 2017

Nużeniec

2021-04-13T12:54:16+02:00Bez kategorii|Możliwość komentowania Nużeniec została wyłączona

Nużeniec to pasożyt skórny z rodziny roztoczy. Objawia się wykwitami ropnymi, trądzikiem,swędzeniem skóry. Porusza się do 16 cm na dobę co może dawać odczucie delikatnego łaskotania. Nużeniec przenosi się przez kontakt z osobą zakażoną, może bytować na ręcznikach, pościeli, kosmetykach ( testery pudrów w drogeriach). Nużeniec może bytować na wszystkich częściach ciała gdzie są włosy i gruczoły łojowe np. skóra głowy, rzęsy, brwi. Typowe objawy to trądzik, krosty, wypadanie włosów, wypadanie rzęs, wypadanie brwi, zapalenie mieszków włosowych, swędzenie skóry, zespół suchego oka, zapalenie spojówek, infekcje uszne, świąd miejsc intymnych. Diagnostyka to pobranie zeskrobin naskórka i zweryfikowanie obrazu pod mikroskopem.

19 01, 2017

Fakty i mity o biotynie

2021-04-13T12:54:37+02:00Bez kategorii|Możliwość komentowania Fakty i mity o biotynie została wyłączona

Fakty i mity o biotynie Biotyna inaczej witamina B7 odgrywa ważną rolę w zachowaniu zdrowej skóry, włosów, paznokci i nie każdy o tym wie, że również tarczycy. Objawy niedoboru biotyny to stany zapalne skóry, rozdwajanie się paznokci, wypadanie włosów czy podniesiony poziom cholesterolu. Pokarmy zawierającej wit B7 to żółtka jaj, drożdże, mleko, podroby, mąka pełnoziarnista, pomidory, marchew, szpinak, orzechy. Dzienne zapotrzebowanie organizmu na biotyne to 0,02 mg i jest całkowicie pokrywane codzienną dietą, chyba że ktoś spożywa nadmierne ilości alkohol, przyjmuje leki przeciwpadaczkowe lub stosował dłuższą kurację antybiotykiem. Osoby te powinny dodatkowo suplementować się biotyna.

WhatsApp Zadzwoń lub napisz - WhatsApp