Blog

­

ZIMA – TRUDNA PORA ROKU DLA NASZYCH WŁOSÓW

ZIMA - TRUDNA PORA ROKU DLA NASZYCH WŁOSÓW Mróz, zimny wiatr bardzo szkodzi włosom, które w dużej mierze składają się z wody. Powinniśmy okrywać włosy na całej ich długości, ponieważ woda w nich zawarta zamarza co uszkadza nasze pukle powodując rozdwajanie, przesuszenie i łamliwość. Nie noszenie czapki ma również zły wpływ na skórę głowy, niska temperatura uszkadza mieszki i cebulki. Często powtarzany grzech to mycie głowy rano, suszenie suszarką i wyjście na mróz bez czapki to najszybsza droga do łysiny!!! A jeśli czapka to jaka? Oversize! za duża czapka jest najbezpieczniejsza dla skóry głowy - nie niszczy fryzury, nie przetłuszcza włosów a co najważniejsze nie uciska cieniutkich naczyń krwionośnych znajdujących się w skórze głowy.  

Bez kategorii|Możliwość komentowania ZIMA – TRUDNA PORA ROKU DLA NASZYCH WŁOSÓW została wyłączona

Witamina D

Wypadają Ci włosy? zbadaj poziom vit D. Witamina ta nie powinna kojarzyć się tylko z kroplami dla niemowląt i zapobieganiem krzywicy u dzieci. Udowodniono, że jest związek między niskim jej poziomem a wypadaniem włosów i łysieniem plackowatym. Często wypadanie włosów jest jednym z pierwszych symptomów, że w organizmie zaczyna dziać się coś niepokojącego. Przy suplementacji vit D nie zapominajmy o vit K2MK7 i aby w naszej diecie nie zabrakło tłuszczów, ponieważ są niezbędne do wchłaniania witaminy.

Bez kategorii|Możliwość komentowania Witamina D została wyłączona

Nużeniec

Nużeniec to pasożyt skórny z rodziny roztoczy. Objawia się wykwitami ropnymi, trądzikiem,swędzeniem skóry. Porusza się do 16 cm na dobę co może dawać odczucie delikatnego łaskotania. Nużeniec przenosi się przez kontakt z osobą zakażoną, może bytować na ręcznikach, pościeli, kosmetykach ( testery pudrów w drogeriach). Nużeniec może bytować na wszystkich częściach ciała gdzie są włosy i gruczoły łojowe np. skóra głowy, rzęsy, brwi. Typowe objawy to trądzik, krosty, wypadanie włosów, wypadanie rzęs, wypadanie brwi, zapalenie mieszków włosowych, swędzenie skóry, zespół suchego oka, zapalenie spojówek, infekcje uszne, świąd miejsc intymnych. Diagnostyka to pobranie zeskrobin naskórka i zweryfikowanie obrazu pod mikroskopem.

Bez kategorii|Możliwość komentowania Nużeniec została wyłączona

Fakty i mity o biotynie

Fakty i mity o biotynie Biotyna inaczej witamina B7 odgrywa ważną rolę w zachowaniu zdrowej skóry, włosów, paznokci i nie każdy o tym wie, że również tarczycy. Objawy niedoboru biotyny to stany zapalne skóry, rozdwajanie się paznokci, wypadanie włosów czy podniesiony poziom cholesterolu. Pokarmy zawierającej wit B7 to żółtka jaj, drożdże, mleko, podroby, mąka pełnoziarnista, pomidory, marchew, szpinak, orzechy. Dzienne zapotrzebowanie organizmu na biotyne to 0,02 mg i jest całkowicie pokrywane codzienną dietą, chyba że ktoś spożywa nadmierne ilości alkohol, przyjmuje leki przeciwpadaczkowe lub stosował dłuższą kurację antybiotykiem. Osoby te powinny dodatkowo suplementować się biotyna.

Bez kategorii|Możliwość komentowania Fakty i mity o biotynie została wyłączona
WhatsApp Zadzwoń lub napisz - WhatsApp