Medycyna estetyczna i kosmetologia na straży pięknego wyglądu.

Młody i zdrowy wygląd twarzy kojarzony jest przede wszystkim z posiadaniem skóry w dobrej kondycji. Niestety z biegiem czasu zaczynają powstawać na niej różnego typu niedoskonałości w postaci przebarwień, blizn, bruzd czy zmarszczek.

Dzięki postępowi technologicznemu i rozwojowi medycyny i kosmetologii estetycznej zabiegi modelujące i odmładzające stały się łatwodostępne i bardzo skuteczne. Za ich pomocą można praktycznie odmienić swój dotychczasowy wygląd zewnętrzny. Panie bardzo często decydują się na zabiegi liftingujące tj. mezoterapię iglową, mezoterapię frakcyjną, wolumetrię i nici PDO, dzięki którym mogą w szybki sposób zwiększyć swoją atrakcyjność, przywracając skórze młodzieńczy wygląd.

Mezoterapia igłowa

W pogodni za pięknem.

Każdy chce się podobać zarówno sobie, jak i innym. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na mezoterapię igłową, czyli na zabiegi polegające na wprowadzaniu w głębokie warstwy skóry starannie przygotowanych koktajli witaminowych. Zabiegi te pozwalają na bardzo głęboką penetrację skóry. Świetnie sprawdzają się w przypadku cellulitu, rozstępów i przy nadmiernym wypadaniu włosów. Z mezoterapii igłowej warto korzystać profilaktycznie, gdyż przeciwdziała ona procesom starzenia się skóry i zapobiega powstawaniu postarzających nas zmarszczek w okolicach twarzy i dekoltu. Jeśli nasza twarz straciła swój młodzieńczy urok, za pomocą tego typu zbiegów można bardzo szybko przywrócić jej naturalny blask. Jest to idealny zabieg na poprawienie konturu twarzy oraz zredukowanie blizn potrądzikowych. Mezoterapia igłowa stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to zabieg iniekcyjny, podczas którego wstrzykiwane są w skórę witaminy, aminokwasy, mikroelementy, peptydy oraz kwas hialuronowy. W ten oto sposób można wprowadzić w dowolnie wybrane miejsce substancje aktywne i uzyskać bardzo szybko efekty rewitalizacyjne. Mezoterapia igłowa może być stosowana na wszystkie części twarzy, głowę, dłonie, szyje czy dekolt.

Mezoterapia frakcyjna

Piękna skóra dzięki mezoterapii frakcyjnej.

Efekt wyraźnie odmłodzonej skóry można bardzo szybko uzyskać, decydując się na mezoterapię frakcyjną. Jest to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu można pozbyć się przebarwień oraz blizn potrądzikowych, pooperacyjnych czy nawet blizn oparzeniowych. Mezoterapia frakcyjna stosowana jest zarówno na twarz, jak i skórę głowy, szyi, dekoltu, brzucha, uda czy pośladków. Mezoterapia frakcyjna jest zabiegiem, którego celem jest pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Uzyskuje się to za pomocą mikronakłuć. Tym sposobem możliwe jest stymulowanie skóry do regeneracji. Podczas zabiegu sięga się po elektryczne urządzenie z jednorazową głowicą, wyposażoną w kilkanaście mikroigieł. Drgania dermapenu pobudzają produkcje kolagenu i elastyny, a wprowadzone w skórę specjalne koktajle witaminowe nawilżają, odżywiają i napinają ją. Wszytko to pozwala na uzyskanie wręcz natychmiastowego efektu w postaci znacznie jędrniejszej skóry, redukcji zmarszczek mimicznych i poprawienie konturu twarzy.

Wskazaniami do wykonania zabiegu są przede wszystkim odmłodzenie i rewitalizacja twarzy, rewitalizacja skóry twarzy/szyi/dekoltu/okolicy oka, skóra cienka/niedożywiona/poszarzała/zwiotczała, zmarszczki, blizny potrądzikowe/pooperacyjne/pooparzeniowe, rozstępy, nadmierne wypadanie włosów, poszerzone pory skóry, niejednolity kolor.

Liftingujące nici PDO

To stosunkowo nowa metoda liftingu skory bez ingerencji skalpela. Nici po implantacji w skórę tworzą rusztowanie i podtrzymują tkanki. Z upływem czasu wokół nici gromadzi się nowy kolagen i elastyna co dodatkowo podtrzymuje tkanki. Nici PDO wchłaniają się tak samo jak nici chirurgiczne stosowane np w okulistyce czy urologii. Technika implantacji jest praktycznie bezbolesna oczywiście pacjent jest miejscowo znieczulony. Nici wprowadza się na sterylnej bardzo cienkiej igle. Igłę delikatnie wycofujemy ze skóry natomiast nitka pozostaje w tkance. Efekt odmłodzenia widoczny jest natychmiast. Należy jednak pamiętać, że proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 2 tygodniach i trwa do momentu rozpuszczenia się nici w tkankach. Nici liftingujące PDO możemy stosować nie tylko w obrębie twarzy ale także dla ujędrnienia szyi, dekoltu, piersi, brzucha lub pośladków. Nici PDO są cudowną alternatywą dla liftingu chirurgicznego jak również dla BOTOXU. Możemy ograniczyć nimi siłę mięśni mimicznych natomiast efekt jest dużo bardziej naturalny niż po toksynie botulinowej.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jest to zabieg, na który chętnie decydują się panie jak i panowie. Każdy z nas ma świadomość, że skóra z wiekiem staje się cieńsza i wiotczeje. Zanika podściółka tłuszczowa co powoduje zapadanie się różnych obszarów twarzy. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, które sprawiają, że twarz wygląda starzej. Z wiekiem w skórze zaczyna brakować substancji polisacharydowej potocznie zwanej kwasem hialuronowym. Ubytki tej substancji można w łatwy sposób uzupełnić, podając wypełniacz właśnie z kwasem hialuronowym. Jest to substancja naturalnie występująca w naszej skórze, metabolizowana przez nasz organizm. Aby efekt wypełnienia dłużej się utrzymywał kwas hialuronowy został lekko zmodyfikowany aby zbyt szybko nie ulegał rozpadowi w naszych tkankach. Wypełniacz ten ma konsystencję miękkiego żelu, odpornego na odkształcenia i utrzymuje się w tkankach wiele miesięcy. Efekty są widoczne bezpośrednio po zabiegu. Zagłębienia jakie tworzyły zmarszczki czy np bruzda nosowo- wargowa wyraźnie spłycają się. Twarz wygląda młodziej. Należy pamiętać, ze kwas hialuronowy w naturalny sposób zwiększa swoją objętość absorbując wodę co sprawia, że efekt odmłodzenia po kilkunastu dniach jest jeszcze wyraźniejszy.

Wolumetria twarzy – modelowanie bez skalpela

Zabiegi wolumetryczne umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela.

Wolumetria twarzy pozwala na podniesienie owalu, przywrócenie gęstości skóry czy korekcje wyglądu kości policzkowych. Zabieg ten polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego w miejsca gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. Zabieg te odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Uzyskujemy naturalny rezultat odmłodzenia, nawilżenia, spłycamy zmarszczki i bruzdy efekty utrzymuję się nawet do 2 lat w zależności od użytego preparatu.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa pozyskiwana jest z wyizolowanych szczepów bakterii i stosuje się ją przede wszystkim podczas zabiegów botoxu. To jednak nie jedyne zastosowanie tej substancji, gdyż sięga się po nią również w przypadku leczenia zeza, chorób neurologicznych czy przy problemach z nadmierną potliwością.

Po wstrzyknięciu w mięśnie toksyny botulinowej, dochodzi do ich osłabienia i porażenia. Efekt utrzymuje się przez okres od trzech do dziewięciu miesięcy. Dzięki tego typu zabiegom możliwe jest uchronienie się przed tworzeniem nieestetycznych bruzd na twarzy, czyli zmarszczek.

Toksyna botulinowa stała się bardzo cenioną substancją od czasu, kiedy to zaczęła być wykorzystywana podczas zabiegów medycyny estetycznej. Po iniekcji jej w mięśnie, dochodzi do zahamowania procesów ich kurczenia się. W taki oto sposób możliwe stało się ograniczenie nadmiernej mimiki twarzy, która przyczynia się do powstawania niechcianych zmarszczek mimicznych.

Zmysłowe usta

Jest to najczęściej wykonywany zabieg w naszym gabinecie. Zabieg ten polega na zwiększeniu objętości ust przy pomocy usieciowanego kwasu hialuronowego Z wiekiem objętość ust zmniejsza się, jest to skutek naturalnych procesów starzenia. Zabieg wypełniania ust ma za zadanie zatrzymać ten proces w sposób najmniej inwazyjny. Jest to świetna alternatywa dla chirurgicznego liftingu ust lub implantów ust. Właściwości kwasu hialuronowego są niezwykle szerokie można uwydatnić czerwień wargową, zniwelować ewentualną asymetrie albo tylko nawilżyć usta bez efektu powiększenia, możemy podnieść opadające kąciki ust lub poprawić sam kontur ust. W zależności od ilości użytego kwasu hialuronowego i techniki wykonania zabiegu osiągniemy pożądany efekt ust naszych marzeń.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna alternatywą dla chirurgicznej liposukcji

Dzięki chirurgicznej liposukcji rzeczywiście można pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, jednakże istnieje godna polecenia alternatywa w postaci lipolizy iniekcyjnej. Za pomocą tego typu zabiegów możliwe jest zredukowanie nadmiaru tłuszczu w obrębie twarzy, ramion, ud, poszczególnych partii pleców, brzucha czy pośladków. Dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej możliwe jest zredukowanie nieestetycznie wyglądających worków pod oczami czy dodatkowego podbródka. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu, w którym znajduje się między innymi fosfatydylocholina. Substancja ta rozrywa błony komórkowe i prowadzi do rozpadu trójglicerydów, które następnie trafiają do wątroby, gdzie ulegają całkowitemu rozkładowi. Cały zabieg trwa zwykle od dwudziestu do pięćdziesięciu minut. Na jego korzyść przemawia szybki powrót do pełnej aktywności oraz możliwość pozbycia się nawet do 10 cm w obwodzie.

Osoby pragnące pozbyć się w bezpieczny sposób tłuszczu z wybranych części ciała mogą liczyć na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów. Tego typu zabiegi są popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

przed i po zabiegu

przed i po zabiegu

przed i po zabiegu

przed i po zabiegu

przed i po zabiegu

przed i po zabiegu