Starzenie się skóry jest to proces nieunikniony. Skóra twarzy jest nieustannie narażona na zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, dym tytoniowy, zaburzenia hormonalne, złą dietę, stres, czy brak snu to czynniki, które ten proces znacznie przyspieszają.

Wieczorny demakijaż i krem nawilżający może okazać się niewystarczający aby niwelować proces starzenia czy działać odmładzająco.

W naszym gabinecie w Częstochowie polecamy peelingi medyczne ze względu na swoje szerokie i udowodnione naukowo efekty działania. Zastosowanie odpowiedniej substancji i mocy to warunek konieczny do uzyskania korzystnego efektu terapii.

Peelingi medyczne stosuje się w leczeniu trądziku młodzieńczego jak również osób dorosłych, w przebarwieniach i bliznach potrądzikowch. Kwasy medyczne świetnie się sprawdzają w zagęszczaniu skóry, wpływają na syntezę kolagenu, spłycają zmarszczki o łagodnym i średnim nasileniu. Jak również do skóry wrażliwej  skłonnej do zaczerwienienia i grudek w terapii trądziku różowatego.